top of page

Храмовий комплекс на честь святителя Феодосія Чернігівського

Храмовий комплекс на честь святителя Феодосія Чернігівського в Кияновському провулку (від назви річки Киянка або Киянь) розташувався в історичному куточку стародавнього Києва, іменованому в літописних оповідях як Копирів кінець. Перша згадка про цю місцевість відноситься до 1121 року і пов’язане з будівництвом церкви святого Іоанна. Крім того, повідомляється про монастир святого Симеона, куди було відвезено тіло князя Ігоря. Археологічні дослідження, що проводилися в середині минулого століття, свідчать про те, що в цьому місці історичного стародавнього Києва було кілька храмів: церква на розі Киянівського провулку і вулиці Смирнова-Ласточкіна, храм в садибі Художнього інституту, храм на території лікарні вчених, церква в Нестерівському провулку. у XIX столітті перед садибою Художнього інституту височіла Вознесенська церква. Промислом Божим, через багато століть зведено храм на честь великого подвижника землі нашої – святителя Феодосія Чернігівського.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира в березні 2012 р. стараннями ктиторов було розгорнуто будівництво храму. У листопаді того ж року відбулася закладка капсули в стіни споруджуваного храму та освячення пам’ятного каменю. 18 лютого 2013 р. відбулося освячення накупольних хрестів і дзвонів. У День Святої Трійці 23 червня 2013 р. було звершено першу Божественну літургія.

19 грудня 2013 р. митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив урочисте освячення храму.

Архітектурне рішення храму виконано в традиціях зодчества Київської Русі: це храм хрестово-купольний, з чотирма декоративними главами на кутах «четверику». Дзвіниця вбудована над західним входом. Автор проекту – Володимир Ануфрієнко.

Якщо йти по вулиці Смирнова-Ласточкіна від Львівської площі, варто лише повернути праворуч – і буквально через кілька кроків перед поглядом постає на горі храм з золотими куполами. Подібно до ковтка свіжого повітря, з гущі суєти мегаполісу можна зануритися в красу священного храму з його святими іконами, мерехтінням свічок, і вдихнути кисень молитви і душевного спокою. Прямо в самому центрі історичного стародавнього Києва.

3.1.jpg
bottom of page