Національний музей історії України
Націона́льний музе́й істо́рії Украї́ни (НМІУ) — провідний історичний музей України. Заснований у 1899 році в Києві, з 1944 року розташовується у будівлі на Старокиївській горі. У музеї історії України зберігаються етнографічні, археологічні, нумізматичні колекції, стародруки, твори живопису і скульптури та інші історичні експонати. Будівля музею, що є пам'яткою архітектури, збудована у 1937–1939 роках за проєктом архітектора Йосипа Каракіса і спочатку.
Відкрився археологічною виставкою у серпні 1899 як Музей старожитностей та мистецтв. Проте офіційне відкриття та освячення відбулося у 1904. Засновником музею було Київське товариство старожитностей і мистецтв: відомі вчені Вікентій Хвойка, Данило Щербаківський, Микола Біляшівський (з 1902 — перший директор).
У радянський період музей багаторазово змінював назву і приміщення.
Головний фасад будівлі вирішено у класичних формах та розкрито до майданчика перед музеєм, а тил, переглядали у панорамі Старокиївської гори, нагадує візантійські монументальні споруди.
Перед будівлею архітектор спроєктував сходи цікавої форми з ліхтарними стійками. Біля будівлі, пізніше, на оглядовому майданчику встановлено камінь із викарбуваними на ньому словами Нестора Літописця «звідси руська земля стала бути» на давньослов'янській.