top of page

Пейзажна алея

Пейзажна алея — зона відпочинку в Києві, прокладена по місцю розташування зритих оборонних валів Верхнього міста, які йшли понад яром, над урочищем Гончарі. Створена у рамках підготовки до святкування 1500-річчя Києва у 1982 році.

Фактично це доріжка (автомобільно-пішохідна), яка повторює трасу валу і об'єкти ландшафтного дизайну навколо (бордюри, паркова скульптура, дитячі майданчики, клумби тощо). Бере свій початок від оглядового майданчика біля Національного музею історії України і завершується між будинками № 36 і 40 по вулиці Великій Житомирській. Алея була прокладена на початку 1980-х років за проєктом архітектора Аврама Мілецького.

Мета споруди алеї — створити можливість огляду туристами видів Подолу та Дніпра з висоти історичного Верхнього міста. Вона проєктувалася як частина комплексу Архітектурно-історичного заповідника «Стародавній Київ», який повинен був охопити території історичних градів, що складали Київ. 

У 2009 році на Пейзажній алеї (на місці де перед цим було заплановане будівництво багатоповерхівки) був облаштований дитячий сквер з лавками і величезними котами. У ньому встановлені фонтани у вигляді слоника, голів зебр, викладена мозаїкою 30-метрова кішка-стонога, лавки у вигляді кролика, ворони, кота. Благоустроєм скверу, на якому раніше був пустир, займався міський скульптор Костянтин Скритуцький.

Маленький принц, фігура якого прикрашає сквер — подарунок від Французького центру культури

Усього на роботи витратили близько мільйона гривень, причому 15 % зібрали самі мешканці навколишніх будинків, решту дали спонсори

11.jpg
bottom of page