Церква Всіх Святих над Економічною брамою Києво-Печерської лаври
Побудована у 1696–1698 рр. на 2-му ярусі Економічної брами Лаври. Церква зводилася водночас з оборонними мурами і була частиною фортифікаційного комплексу, улаштованого на межі XVII–XVIII cт. гетьманом Іваном Мазепою навколо Верхньої Лаври. Споруджена за типом п’ятибанного хрестовокупольного українського дерев’яного храму, Всіхсвятська церква являє собою яскравий взірець українського – “мазепинського” бароко.
Інтер’єр церкви прикрашає живопис, виконаний у 1906 р. учнями лаврської живописної школи під керівництвом видатного українського художника І.С. Їжакевича і начальника лаврської іконописної майстерні ієромонаха Володимира (Соколова).
Іконостас виготовлений у 1741 р. у стилі бароко із залишками ренесансних форм. Частина ікон з іконостасу втрачено в роки Другої світової війни. 1903 р. до храму з Трапезної церкви перенесено два мармурові кіоти, які розмістили на північній та південній стінах.
В XVIII – на початку ХХ ст. відправи у цій церкві відбувалися лише протягом тижня присвяченого пам’яті Всіх Святих. У 1920-ті рр. при храмі проживали ченці похилого віку. Згодом, до 1949 р., приміщення храму використовувалось під фонди Державного архіву Київської області.
У кінці 1950-х рр. храм було капітально відреставровано ззовні, у 1968–1973-х рр. масштабні ремонтно-реставраційні роботи проводились в інтер’єрі. Під час ремонту в храмі, під чавунними плитами підлоги виявили велику кількість керамічних глечиків, заритих в пісок горлом вниз у п’ять рядів, які використовувались як резонатори для посилення звуку, а також для полегшення конструкції будови.
На північному фасаді церкви можна побачити геральдичний щит І. Мазепи, відновлений співробітниками Києво-Печерського заповідника у грудні 1999 р.